Estètica Masculina

La bellesa masculina també està de moda

Perquè cada vegada cuidem més detalls

 

Fa anys que la bellesa ha deixat de ser un assumpte del qual només se’n preocupen les dones. Cada dia són més els homes que acudeixen als centres de bellesa preguntant per algun tipus de tractament o massatge amb el qual puguin sentir-se més joves o simplement millor. De fet, actualment a Incanto quasi un 30% dels nostres clients es compon per homes.

 

Quins són els tractaments d’estètica que més demanen els homes?

 

Cada persona és única, però generalment, la principal preocupació dels homes és com corregir aquells problemes relacionats amb la caiguda del pèl o l’envelliment de la pell. A més, cada vegada hi ha més homes que busquen altres tractaments estètics que tradicionalment havien estat més reservats per les dones, com la manicura, la pedicura o els tractaments facials, entre d’altres.

També hem notat que la fotodepilació, per eliminar el pel a qualsevol part del cos, està cada vegada més de moda entre els homes, especialment per practicar esport o tenir una imatge més cuidada.

La bellesa està passant de ser un producte de luxe a un producte de necessitat social, per la qual cosa està cada vegada més acceptat culturalment entre els homes. Vivim en un món en el què exigeix cuidar l’aspecte físic i la higiene personal. Tenir una bona presencia és essencial per una millor autoestima i reputació social. 

Una de les millors coses que pots fer si vols relaxar-te i alliberar tensions acumulades al cos, és anar algun centre on et puguin donar un bon massatge. Un massatge relaxant et farà sentir com nou, podràs calmar la teva ment i el teu cos. I tant el teu sistema nerviós com l’immunològic t’ho agrairan. 

 

Cuidado cuerpo hombre

 

Tractaments per tothom

Tot i que la medicina estètica avança molt de pressa, encara són majoria els pacients que demanen tractaments no quirúrgics. Fins fa pocs anys, per exemple, l’única manera d’acabar amb el greix era mitjançant una liposucció, que és una intervenció quirúrgica. Actualment hi ha tècniques que permeten eliminar el greix sense tenir que passar per quirófan. 

Així que esperem que la llista d’homes que visiten el nostre centre d’estètica i que es volen veure i sentir bé, segueixi creixent. Un tractament que recomanem especialment per vosaltres és el tractament INDIBA, un tractament facial i corporal d’última generació que proporciona una reducció significativa de la inflamació i que rejoveneix i revitalitza la pell.

 

Si vols millorar el teu aspecte i sentir-te bé amb tu mateix, vine a Incanto, el centre d’estètica avançada de referència a Barcelona. Disposem dels millors tractaments facials, corporals i antiedat personalitzats. Sol·licita una cita perquè el nostre equip de professionals de l’estètica t’assessori sobre el tractament que millor s’ajusta a les teves necessitats. T’esperem!